Create an Account

Gösterilen sonuç sayısı: 5

Tüm kadınların en önemli giysisi her zaman üzerinde, taşıdığı kadının duruşunu, kendine güvenini ve rahatlığı doğrudan etkileyen iç giysisidir. Göğüsleri toparlayıcı ve şeklini koruyucu etkisi bilinir. Göğüslerin sarkmasını önlemek ve görüntüsünü korumak için takılır. Her kadının vücut şekline ve kilosuna göre farklılık gösterir.

Doğru Sütyen Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru sütyen seçiminde vücut yapısından, göğüs şekline ve kıyafete göre değişmektedir. Boyunuza ve kilonuza en uygun sütyen modelleri seçmek gerekiyor. Boyunuz kısa ise göğüsleriniz ile beliniz arasındaki mesafe uzun boylulara göre daha kısa olur. Bu durumda göğüslerin mümkün oldukça uzak tutacak şekilde öne ve yukarıya doğru toparlayacak ürünler kullanmanız gerekiyor. Kilolu kişilerde ise göğüsleri ileriye doğru dik tutacak sütyen modelleri seçmeleri gereklidir.  Vücut yapısına göre yuvarlak birde toparlayıp daha güzel gösteren seçimler yapmaları gerekmektedir.

Sütyen Modellerinde Vücut Tipi

Sütyenlerde farklı göğüs tiplerine özel olarak üretilen modeller de mevcuttur. Ayrık olan göğüsler içine rahat oturabilmelidir. Ortasında lastik olan sütyen modelleri göğüs şeklini hemen alır. Kalın ve destekli çamaşırlar kullanmanızda yarar vardır.  Destekli sütyen küçük göğüslere sahip olan kadınlar destekli sütyen modelleri ile göğüslerini daha dolgun gösterirler. Göğüs şekline göre göğüslerin daha şekilli ve estetik gösterip dik görünmesini sağlar. Küçük göğüslü kadınlar boş penye kumaştan olan modellerden değil de destekli olanlardan tercih etmelidir. Destekli modeller seçerken göğüs kaplarınızın tam ölçüsünde olması gerekir. Dik göğüslere sahip olmak için küçük modeller tercih etmelisiniz. Hem görüntü olarak hoş olmaz hem de göğüs sağlığı için iyi değildir. Askıları doğru şekilde ayarlanmalıdır. Her zaman destekli modeller göğüsleri olduğundan daha büyük gösterir.  Sizlerde kendinize en uygun modelleri almak için sitemizden iletişime geçip alabilirsiniz.

Back to Top