Create an Account

Gösterilen sonuç sayısı: 5

Çorap eski çağlardan bugüne kadar uzanan iki cinsinde kullandığı çeşitli desen ve renklerde olan ayaklarımızı örten kumaşa verilen isimdir. Günlük hayatımızın her yerinde olan bu çorap eski çağlarda sadece soyluların kullandığı bir ürün olarak kullanılmaktaydı. Fakat ihtiyaçlar doğrultusunda artık sıradan bir eşya haline gelmiştir. 17.yüzyıldan bu yana çeşitli şekiller kullanılan çorap artık günümüzde birçok çeşit ile karşımıza çıkmaktadır. Şu an standart olarak kullanılan kadın çorap modelleri bilek hizasında düz renklerde olanlardır. Nerede kullanılacağına bağlı olarak ve giyilecek ayakkabıya göre babet çorap, eğer etek altına giyilecekse külotlu çorapları tercih edebilirsiniz. Spor ayakkabıların altına genellikle düz beyaz olarak ince çoraplar tercih edilmelidir.

Kadın Çoraplarda Modeller

Kadın çorap olarak genellikle pamuklu tercih edilmelidir. Piyasada saten, ipek, naylon gibi birçok çeşitte üretilmektedir. Fakat hem koku yapmaması hem de rahat kullanım için pamuklu kumaştan yapılan çoraplar en çok tercih edilenlerdir. Rahatlık ve kalite anlamında çeşitli firmaların ürünleri piyasadadır. Bunlardan hangisini seçeceğiniz tamamen size kalmıştır. Desenli ve renkli aynı zamanda uzun, kısa, külotlu şeklinde üretimi yapılan çorapların aynı zamanda hijyenik ortamlarda tutulması önemlidir. Her yaştan kişiye hitap ettiğinden hem sağlık açısından hem de kullanım açısından önem taşımaktadır.

Küçük Çoraplara Dikkat Edilmeli

Kadın çorap alırken ayak numaranıza göre seçim yapılmalıdır. Küçük gelen bir çorap hem ayağınıza olmadığından ayaktan çıkacak hem de yürürken rahatsız verecektir. Aynı şekilde büyük alınan çoraplar bol geleceğinden ayağınızdan çıkacaktır. Doğru numara sizin ayak numaranızdır.

Kadın Çorap Kullanım Detayları

Kadın çorap seçimi yapıldığında uzun süreli kullanım yapılıp yapılmayacağına dikkat edilmelidir. Sürekli çorap içinde kalan ayaklar sağlık açısından zarara uğrar bu durumda günlük hayatınızda en az 8 çift çorap bulundurmak önemlidir. Hem ayak kokusunu önlemek hem de mantar oluşumunu engellemek için uyulması gereken noktadır. Binlerce seçenek içerisinde size en uygun kadın çorap çeşitlerini bulmak ve satın almak için sitemizi ziyaret edebilir. Ayrıca detaylı bilgi alabilirsiniz.

Back to Top